הצוות

בוגרי החוג לגיאוגרפיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, המגיעים מהעולם הצבאי, העסקי והתקשורתי

צבי ציקי אבישר

מייסד ומנכ"ל האקדמיה הצעירה

גיאוגרף ומזרחן, בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים ומוסמך במנהל עסקים של המכללה למנהל. ציקי מנחה את משימות החלל בצפון הארץ וּמרכֵּז את שיתופי הפעולה של האקדמיה עם גופים עמיתים בחו"ל. אהבתו מילדות ללגו, לאלקטרוניקה ולכל דבר שטס בשמים, היוותה תרומה מכרעת להגיית חוג משימת החלל. במקביל לפעילותו באקדמיה הצעירה, מנהל את "מעבר לקשת – התנועה הציונית", ארגון שייסד ואשר פועל לחיזוק קהילות יהודיות בתפוצות ולמאבק באנטישמיות חדשה.

אביב לוי

מנהל תחום קשרי קהילה באקדמיה הצעירה 

גיאוגרף ואיש מדע המדינה, בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים ומוסמך במנהל ציבורי וביקורת פנים מאוניברסיטת בר-אילן. אביב מנחה את חוגי משימות החלל במרכז הארץ ומרכז את פעילות האקדמיה מול מוסדות חינוך ורשתות לימוד בישראל. אהבתו הכמוסה להוראה והנחיית ילדים ובני נוער מצאה לראשונה את ביטויה בפעילות היצירתית של חוג משימת החלל. במקביל לפעילותו באקדמיה הצעירה, משמש ככתב שוק ההון של עיתון העסקים 'גלובס'. 

עמי שמיר

מנהל תחום התיעוד באקדמיה הצעירה

עמי אחראי על הפקת סרטוני הווידאו המתעדים את משימת החלל ואת המשתתפים בה. כמו-כן, על העבודה עם תלמידים מול מצלמה כאשר הם מציגים את התדרוך המבצעי והתחקיר המסכם. תחום התיעוד במשימה מאתגר לכשעצמו והוא בעל חשיבות בשימור חוויית הלימוד והשראת הערכים שבבסיס המשימה. עמי הוא צלם קולנוע וטלוויזיה בעל רזומה עשיר בהפקות ישראליות ובינלאומיות רבות. 

ערן פלג

מנהל תחום הדרכה באקדמיה הצעירה

גיאוגרף, בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים ובעל תואר מוסמך במדע המדינה. כקצין שריון מצטיין ששירת בשירות קבע, ערן מביא לתהליך ההכשרה את עקרונות התכנון והיישום המבצעי. מנחה את חוגי משימות החלל בדרום הארץ בדגש על הנושאים האקולוגיים. בנוסף, עוסק בהוראה ובחינוך להגנת הסביבה, מדריך ומוביל קבוצות רוכבי אופניים.